Back to the top

Oczepiny

WYBÓR NOWEJ PRZYSZŁEJ PARY MŁODEJ

Wodzirej/konferansjer zespołu KING BEAT zaprasza na środek parkietu wszystkie Panny i wszystkich Kawalerów oraz Parę Młodą, która siada na krzesełkach przygotowanych w środku kółeczka stworzonego przez zaproszonych na środek gości. Młodzi powinni mieć zasłonięte oczy. Panienki tańczą w rytm muzyki wokół Pary Młodej i kiedy muzyka cichnie Młoda Mężatka rzuca welonem lub bukietem. Te same czynności dotyczą kawalerów- Pan Młody rzuca musznikiem, muchą bądź też krawatem.

– Panienka, która złapie welon lub bukiet zostaje Przyszłą Nową Panną Młodą.

– Kawaler, który złapie muchę, musznik lub krawat zostaje Przyszłym Nowym Panem Młodym.

Na zakończenie Nowa Przyszła Para Młoda tańczy „swój pierwszy wspólny taniec”.

Czas trwania zabawy: około 10 minut

Ilość nagród dla uczestników: 2 nagrody

TEST ZGODNOŚCI

Para Młoda siada na krzesłach tyłem do siebie, trzymając w rękach kartki bądź tabliczki – Pani Młoda ma z napisami: „ja” i „on”,  Pan Młody natomiast: „ja” i „ona”. Wodzirej zespołu KING BEAT zadaje pytania typu: „kto pierwszy…”, „kto lepiej…”, „kto ma…” itp. Para Młoda odpowiada na każde zadane pytanie, jednocześnie podnosząc do góry wybraną przez siebie odpowiedź. Wodzirej obraca w żart wszystkie odpowiedzi, które nie wyszły w teście zgodności „jednogłośnie” a na końcu Para Młoda przypieczętowuje swoją zgodność całusem.

Czas trwania zabawy: około 5 minut

Ilość nagród dla uczestników: nie dotyczy

GORĄCE KRZESEŁKA

Ten konkurs organizowany jest w kilku różnych wersjach, zasady konkursu są jednak zawsze takie same. Do konkursu staje kilka osób, które ustawiają się wokół ustawionych wcześniej w koło -PLECAMI DO SIEBIE- krzesełek. Krzeseł jest zawsze o jedno mniej niż uczestników biorących udział w zabawie. Wodzirej włącza piosenkę, a podczas każdego zatrzymania muzyki „zawodnicy” zajmują jak najszybciej wolne miejsca. Osoba, dla której zabraknie krzesełka – odpada. Ostatni uczestnik pozostający na parkiecie wygrywa. W zależności od wersji zabawy może się ona odbywać w różny sposób. Zespół KING BEAT przeważnie prowadzi ją na zasadzie „ciekawych zadań do wykonania”, mianowicie: na krześle można usiąść jedynie ze zdobytym fantem, który wymienia wodzirej podczas prowadzenia zabawy np. krawat, kieliszek wódki, owoc, kluczyki, koszula, itp. Dzięki fantom zabawa staje się o wiele ciekawsza i zabawna.

Czas trwania zabawy: około 10 minut

Ilość nagród dla uczestników: 1 nagroda

WYPRAWA DO ZOO

Wodzirej zespołu KING BEAT  wraz z Parą Młodą zaprasza do zabawy 14 osób. Każdy wychodzi na parkiet wraz ze swoim krzesełkiem. Krzesełka ustawiamy w dwóch rzędach na przeciw siebie (muszą być obrócone przodem do siebie i w odstępie minimum 2 metrów). Następnie wybieramy dwie grupy tworzące rodziny: rodzina Pani Młodej, oraz rodzina Pana Młodego. Jak w każdej rodzinie jest:  Tata, Mama, Dzieci (Jacek, Zosia i Witek), pies Azor oraz Słoń. Cała zabawa polega na czytaniu przez wodzireja opowiadania:  „Dzień z życia rodziny – Wyprawa do Zoo”. Gdy w treści opowiadania zostanie wyczytane imię członka rodziny, wówczas uczestnicy zabawy (jednocześnie z obu drużyn) muszą wstać z krzesełka i jak najszybciej okrążyć całą swoją grupę biegnąc w prawą stronę, następnie powrócić na swoje miejsce szybciej od uczestnika konkurencyjnej drużyny, zdobywając tym samym punkt dla swojej rodziny. Na końcu opowiadania Para Młoda ogłasza, która rodzina wygrała, zbierając podczas całej zabawy największą ilość punktów – w takim przypadku nagradzanych jest 7 uczestników zabawy. Często jednak Para Młoda decyduje się nagrodzić tylko 2 uczestników, którzy w opowiadaniu występują pod postacią Psa Azora. Podczas zabawy to oni wykonują największą pracę w postaci okrążania swojej konkursowej rodziny, za co przeważnie są nagradzani

Czas trwania zabawy: około 10 minut

Ilość nagród dla uczestników: 2 lub 7 nagród

ŚWISTAKI

W zabawie bierze udział 8 uczestników, którzy tworzą dwie 4-osobowe, rywalizujące ze sobą, drużyny. Każdemu z uczestników wodzirej przydziela jedno wybrane indywidualne zadanie do wykonania, którego wykonanie jest konieczne, aby kolejny zawodnik mógł wykonać własne. Zazwyczaj są to zadania typu:  wypić przez słomkę kufel piwa, nadmuchać balon aż do momentu wybuchu oraz zjeść kawałek ciasta bez użycia rąk. Ostatni zawodnicy muszą jak najszybciej „wypić”(wsypać do ust), kieliszek (ok.100 gram) drobno zmielonej bułki tartej, a następnie głośno zagwizdać „Sto Lat” Młodej Parze. Wygrywa ta drużyna, która zakończy wszystkie zadania jako pierwsza. Tajemnica i zabawność konkursu polega na tym, że po spożyciu takiej ilości bułki tartej, ze względów fizjologicznych i naturalnych zagwizdać się nie da – a przynajmniej niezbyt szybko

Czas trwania zabawy: około 7 minut

Ilość nagród dla uczestników:  1 lub 4 nagrody

KONKURS NA NAJLEPSZĄ PORADĘ MAŁŻEŃSKĄ

Wodzirej zespołu KING BEAT około godziny 21:00 ogłasza konkurs na najlepszą poradę małżeńską w trzech kategoriach: najciekawsza, najzabawniejsza, najbardziej zaskakująca. Większość osób, która jest już w związku małżeńskim uwielbia dawać małżeńskie porady, jak sprawić, żeby małżeństwo Młodej Pary było trwałe i zgodne. Zespół KING BEAT przygotowuje wszystkie potrzebne akcesoria niezbędne do zorganizowania i rozstrzygnięcia konkursu w postaci pudełka oraz karteczek do wypełnienia przez gości. Ci podczas wesela wypełniają karteczki wpisując porady w wybranych przez siebie kategoriach, podpisują się na poradach i wrzucają je do pudełka. Na zakończenie oczepin bądź w innym dowolnym momencie następuje rozstrzygnięcie konkursu, Para Młoda wybiera i nagradza zwycięzców  a Wodzirej czyta najzabawniejsze porady przez mikrofon.

Czas trwania zabawy: około 7 minut

Ilość nagród dla uczestników: 1, 2 lub 3 nagrody,

zależnie od decyzji Państwa Młodych

TANIEC Z FIGURAMI ”RĘKA, NOGA”

To zabawa, w której uczestnicy muszą wykazać się dużym refleksem i sprawnością fizyczną. Do zabawy zapraszamy kilka par, które tańczą w rytm odtwarzanej muzyki. Gdy muzyka cichnie, Wodzirej wydaje komendę  a Pary muszą wykonać żądaną figurę, pozostawiając pewne części ciała na parkiecie. Każda Para musi wykonywać figurę trzymając się za ręce lub dotykając się jakąkolwiek częścią ciała. Odpada para, której nie udało się wykonać figury, para, która wykonała  figurę jako ostatnia lub para, która nie utrzymała wykonanej figury.

Przykład:

Komenda: „Na parkiecie zostają: dwie nogi i jedna ręka”.

Możliwe Wykonani nr 1: Mężczyzna stoi  trzymając partnerkę na rękach, partnerka dotyka jedną ręką podłogi,

Możliwe wykonanie nr 2: Mężczyzna i kobieta stoją na jednej nodze, partnerka dodatkowo dotyka jedną ręką podłogi.

Czas trwania zabawy: około 10 minut

Ilość nagród dla uczestników: 2 nagrody

TANIEC Z GWIAZDAMI

W zabawie bierze udział 10 par, które zgłaszają się same, bądź też zostają wybrane przez Parę Młodą. Rolę Jury w tym konkursie pełni Para Młoda oraz Rodzice Młodej Pary (lub świadkowie). W składzie Jury zasiądą: Niezwykle czarująca i elektryzująca, mistrzyni ciętej riposty Doda Elektroda, Wyjątkowo przystojny włoski tancerz, piosenkarz i aktor Stefano Terrazzino, Jedyna w swoim rodzaju, olśniewająca i wyjątkowo dobrze widząca Elżbieta Zapędowska oraz nietuzinkowy, nadzwyczaj poważny i oryginalny aktor, showman i piosenkarz rock polo Sławomir. Już na wstępie konkursu zespół dziękuje wszystkim Paniom i na parkiecie zostają jedynie sami Panowie, którzy dobierają się spontanicznie w pary. Następnie parom ustawionym w szeregu zostają przydzielone numery. Po prezentacji wszystkich par konkursowych rozpoczyna się „Taniec z Gwiazdami”. Pary walczą ze sobą tańcząc na parkiecie kilka utworów, które po kolei  zapowiada wodzirej/konferansjer, wykonując przykładowo:

1. Cha cha,

2. Tango,

3. Walc angielski,

4. Samba,

5. Rock’N Roll,

6. Romantyczny taniec pełen miłości

7. Taniec współczesny

8. Opcjonalnie, jako dogrywka – Freestyle

Na końcu, Jury ogłasza swój werdykt oraz wręcza nagrody. We wszystkich utworach inicjatywa par najczęściej bywa zaskakująca. Zespół KING BEAT poleca tą zabawę, gdyż jej finał najczęściej doprowadza widownię do łez (oczywiście ze śmiechu).

Czas trwania zabawy: około 10 minut

Ilość nagród dla uczestników: 2 nagrody

TANIEC Z WELONEM (TANIEC ZA PIENIĄDZE)

Tę formę zabawy zespół KING BEAT prowadzi  jedynie w wybranych rejonach Polski, w których przyjęła się ona jako „tradycyjna zabawa kończąca oczepiny”, zazwyczaj wtedy, gdy Para Młoda zbiera na podróż poślubną lub na wózek dla przyszłego potomka. W zabawie bierze udział Para Młoda, Świadkowie oraz wszyscy chętni goście. Świadkowie trzymają welon lub koszyczek, Para Młoda rozpoczyna taniec jako pierwsza, następnie goście biorący udział w zabawie, wykupują możliwość „odbicia” w tańcu Pani Młodej przez panów lub Pana Młodego przez panie, wrzucając pieniążek do welonu lub koszyczka trzymanego przez świadków. Gdy muzyka ucichnie, ostatni, pozostający na parkiecie w tańcu z Parą Młodą uczestnicy zabawy otrzymują nagrodę.

Czas trwania zabawy: około 8 minut

Ilość nagród dla uczestników: 2 nagrody

KING BEAT 2021 © | WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE | ADMIN - Arkadiusz Królikowski